Viaceré Piešťanské Čajky sú v týchto dňoch súčasťou reprezentačných tímov svojich krajín. Prinášame vám bližší prehľad toho, ako si viedli Alica Moravčíková, Alexandra Buknová, Evita Herminjardová a Andželika Mitrasinovičová.

Najviac na očiach boli Slovenky, vo štvrtok sa v Bratislave predstavili proti Rumunsku. Obe Čajky mali svoj podiel na výhre 90:52 nad týmto súperom, vďaka čomu sa slovenskému tímu podarilo zostať v hre o účasť na európskom šampionáte. Buknová zaznamenala 5 bodov, Moravčíková patrila k oporám tímu na palubovke. V štatistikách mala 6 bodov, 8 doskokov, 3 asistencie a 2 bloky a spomedzi celého družstva mala najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov – 43. Dôvodom výhry bola z našej strany agresívna obrana a tiež vysoká úspešnosť. Strely sme si vyprodukovali zo skvelej obrany. Som veľmi hrdá na dievčatá, ako sme sa zomkli a za tak krátky čas sme dokázali takto šliapať,“ prezradila po víťazstve Moravčíková.

  • Facebook

V skvelom kvalifikačnom finiši pokračuje Švajčiarsko, ktoré sa môže po takmer 70 rokoch predstaviť na majstrovstvách Európy. Tretiu výhru za sebou zaznamenalo proti Čiernej Hore (55:47) a Evitu Herminjardovú vyhlásili za najužitočnejšiu hráčku tohto zápasu. K triumfu pomohla 18 bodmi a 5 doskokmi. „Sme extrémne motivované a veľmi nadšené, že máme možnosť písať históriu švajčiarskeho basketbalu. V poslednom okne sme nabrali sebavedomie,“ povedala hráčka Piešťan. Švajčiarky sú pred nedeľou na tretej pozícii s troma výhrami a dvoma prehrami, o možnosť postúpiť si zahrajú s Bosnou a Hercegovinou.

  • Facebook

Andželika Mitrasinovičová čaká so Severným Macedónskom na kvalifikačný úspech, s favorizovaným Srbskom prehralo 60:105. Rozohrávačka Čajok bola so 17 bodmi najlepšou strelkyňou tímu, okrem toho mala na konte 4 doskoky a 3 asistencie. Na záver bojov o ME 2025 si zahrajú s Ukrajinou

Foto: fiba.basketball